Abracon Corporation ASTMLPFL-18-66.666MHZ-EJ-E-T
ASTMLPFL-18-66.666MHZ-EJ-E-T picture photo
Mfg. Part Number
ASTMLPFL-18-66.666MHZ-EJ-E-T
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSC MEMS 66.666MHZ H/LV CMOS SMD
Datasheet Download
ASTMLPFL-18-66.666MHZ-EJ-E-T.pdf
Availability of ASTMLPFL-18-66.666MHZ-EJ-E-T
QUANTITY
ASTMLPFL-18-66.666MHZ-EJ-E-T Order Process
Ship out your order
Specifications of ASTMLPFL-18-66.666MHZ-EJ-E-T
Internal Part NumberEIS-ASTMLPFL-18-66.666MHZ-EJ-E-T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
3D ModelASTMLP.pdfASTMLP.stp
Standard Package1,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesASTMLP
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMEMS (Silicon)
Frequency66.666MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputLVCMOS
Voltage - Supply1.8V
Frequency Stability±20ppm
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)5.6mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height0.032" (0.80mm)
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)4mA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ASTMLPFL-18-66.666MHZ-EJ-E-T
Related LinksASTMLPFL-18-66, ASTMLPFL-18-66.666MHZ-EJ-E-T Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ASTMLPFL-18-66.666MHZ-EJ-E-T Details Description
Related parts for ASTMLPFL-18-66.666MHZ-EJ-E-T
CONN TERM SPADE INS 16-14AWG #10 datasheet.pdf
BEZEL DPM35 SERIES RECTANGULAR datasheet.pdf
RES SMD 196 OHM 1% 1/2W 1210 datasheet.pdf
CONN HEADER .100 SINGL R/A 27POS datasheet.pdf
CONN RCPT 3POS 24AWG .100 WHITE datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 11POS STRGHT SCKT datasheet.pdf
LED PNL IND 8MM RED 6V SNAP-FIT datasheet.pdf
RES 910 OHM 3.25W 5% AXIAL datasheet.pdf