Abracon Corporation ASTMLPFL-27.000MHZ-EJ-E-T
ASTMLPFL-27.000MHZ-EJ-E-T picture photo
Mfg. Part Number
ASTMLPFL-27.000MHZ-EJ-E-T
Brief Description
OSC MEMS 27MHZ H/LV CMOS SMD
Datasheet Download
ASTMLPFL-27.000MHZ-EJ-E-T.pdf
Availability of ASTMLPFL-27.000MHZ-EJ-E-T
QUANTITY
ASTMLPFL-27.000MHZ-EJ-E-T Order Process
Ship out your order
Specifications of ASTMLPFL-27.000MHZ-EJ-E-T
Internal Part NumberEIS-ASTMLPFL-27.000MHZ-EJ-E-T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
3D ModelASTMLP.pdfASTMLP.stp
Standard Package1,000
TypeMEMS (Silicon)
Frequency27MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputLVCMOS
Voltage - Supply2.25 V ~ 3.63 V
Frequency Stability±20ppm
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)7.5mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height0.032" (0.80mm)
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)4.2mA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ASTMLPFL-27.000MHZ-EJ-E-T
Related LinksASTMLPFL-27., ASTMLPFL-27.000MHZ-EJ-E-T Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ASTMLPFL-27.000MHZ-EJ-E-T Details Description
Related parts for ASTMLPFL-27.000MHZ-EJ-E-T
RELAY TELECOM DPDT 2A 24V datasheet.pdf
MOSFET P-CH 30V 100MA SSSMINI3 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 75W datasheet.pdf
RES 36.5 OHM 1W 0.1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES CHAS MNT 121 OHM 1% 10W datasheet.pdf
IC CLK BUFFER 1:3 52MHZ 10TDFN datasheet.pdf
CAP ALUM 100UF 20% 6.3V RADIAL datasheet.pdf
RES 32.768K OHM 1.75W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
CGRID VT BKWY HDR 30 SAU 56CKT ( datasheet.pdf
RES SMD 65.7 OHM 0.1% 5/8W 0805 datasheet.pdf
DELTA ROBOT MINI ROTATION 230V datasheet.pdf