Abracon Corporation ASTMLPFL-50.000MHZ-LJ-E-T3
ASTMLPFL-50.000MHZ-LJ-E-T3 picture photo
Mfg. Part Number
ASTMLPFL-50.000MHZ-LJ-E-T3
Brief Description
OSC MEMS 50MHZ H/LV CMOS SMD
Datasheet Download
ASTMLPFL-50.000MHZ-LJ-E-T3.pdf
Availability of ASTMLPFL-50.000MHZ-LJ-E-T3
QUANTITY
ASTMLPFL-50.000MHZ-LJ-E-T3 Order Process
Ship out your order
Specifications of ASTMLPFL-50.000MHZ-LJ-E-T3
Internal Part NumberEIS-ASTMLPFL-50.000MHZ-LJ-E-T3
ConditionNew & Unused, Original Sealed
3D ModelASTMLP.pdfASTMLP.stp
Standard Package3,000
TypeMEMS (Silicon)
Frequency50MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputLVCMOS
Voltage - Supply2.25 V ~ 3.63 V
Frequency Stability±20ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)7.5mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height0.032" (0.80mm)
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)4.2mA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ASTMLPFL-50.000MHZ-LJ-E-T3
Related LinksASTMLPFL-50.0, ASTMLPFL-50.000MHZ-LJ-E-T3 Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ASTMLPFL-50.000MHZ-LJ-E-T3 Details Description
Related parts for ASTMLPFL-50.000MHZ-LJ-E-T3
RES SMD 1.1 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
RES SMD 61.9K OHM 0.5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC D-TYPE POS TRG DUAL 14SO datasheet.pdf
CONN RCPT 55POS JAM NUT W/SCKT datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 66POS WALLMNT PINS datasheet.pdf
CONN HSG INLINE MNT PLUG 61POS datasheet.pdf
RES 19.1 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
LENS 5POS 50MM ROUND OD 10.7MM datasheet.pdf
RES SMD 412 OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CIR BRKR THRMMAG 1A 250VAC 65VDC datasheet.pdf