Abracon Corporation ASTMLPV-27.000MHZ-EJ-E-T
ASTMLPV-27.000MHZ-EJ-E-T picture photo
Mfg. Part Number
ASTMLPV-27.000MHZ-EJ-E-T
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSC MEMS 27MHZ H/LV CMOS SMD
Datasheet Download
ASTMLPV-27.000MHZ-EJ-E-T.pdf
Availability of ASTMLPV-27.000MHZ-EJ-E-T
QUANTITY
ASTMLPV-27.000MHZ-EJ-E-T Order Process
Ship out your order
Specifications of ASTMLPV-27.000MHZ-EJ-E-T
Internal Part NumberEIS-ASTMLPV-27.000MHZ-EJ-E-T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
3D ModelASTMLP.pdfASTMLP.stp
Standard Package1,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesASTMLP
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMEMS (Silicon)
Frequency27MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputLVCMOS
Voltage - Supply2.25 V ~ 3.63 V
Frequency Stability±20ppm
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)7.5mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height0.039" (1.00mm)
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)4.2mA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ASTMLPV-27.000MHZ-EJ-E-T
Related LinksASTMLPV-27.0, ASTMLPV-27.000MHZ-EJ-E-T Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ASTMLPV-27.000MHZ-EJ-E-T Details Description
Related parts for ASTMLPV-27.000MHZ-EJ-E-T
FUSE GLASS 150MA 250VAC 5X20MM datasheet.pdf
TVS DIODE 6.5VWM 11.2VC SMC datasheet.pdf
RELAY AUTOMOTIVE SPDT 35A 12V datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 470 OHM 0804 datasheet.pdf
RES SMD 4.64K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 9 Circuit 0.325" (8.26mm) datasheet.pdf
CONN HEADER 13POS VERT TIN datasheet.pdf
RES 27.1 OHM 1W 0.1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 287K OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
DEVICE MARKER SCHS4 K datasheet.pdf
CONN SOCKET SIP 51POS GOLD datasheet.pdf