Abracon Corporation ASTMLPV-27.000MHZ-EJ-E-T3
ASTMLPV-27.000MHZ-EJ-E-T3 picture photo
Mfg. Part Number
ASTMLPV-27.000MHZ-EJ-E-T3
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSC MEMS 27MHZ H/LV CMOS SMD
Datasheet Download
ASTMLPV-27.000MHZ-EJ-E-T3.pdf
Availability of ASTMLPV-27.000MHZ-EJ-E-T3
QUANTITY
ASTMLPV-27.000MHZ-EJ-E-T3 Order Process
Ship out your order
Specifications of ASTMLPV-27.000MHZ-EJ-E-T3
Internal Part NumberEIS-ASTMLPV-27.000MHZ-EJ-E-T3
ConditionNew & Unused, Original Sealed
3D ModelASTMLP.pdfASTMLP.stp
Standard Package3,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesASTMLP
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMEMS (Silicon)
Frequency27MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputLVCMOS
Voltage - Supply2.25 V ~ 3.63 V
Frequency Stability±20ppm
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)7.5mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height0.039" (1.00mm)
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)4.2mA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ASTMLPV-27.000MHZ-EJ-E-T3
Related LinksASTMLPV-27.0, ASTMLPV-27.000MHZ-EJ-E-T3 Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ASTMLPV-27.000MHZ-EJ-E-T3 Details Description
Related parts for ASTMLPV-27.000MHZ-EJ-E-T3
AC/DC DESKTOP ADAPTER 12V 20W datasheet.pdf
FIXED IND 2.7UH 29.4A 2 MOHM TH datasheet.pdf
MOSFET N-CH 600V 56A TO-264 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 400W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 200W datasheet.pdf
CONTROL VALVE datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 100POS SKT datasheet.pdf
RES SMD 16K OHM 0.1% 0.15W 0705 datasheet.pdf
RES 8.54K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
SENS INDUCT PROX 3W SPST M8 datasheet.pdf
FUSE 5X20MM 2A 250V FST G datasheet.pdf