Abracon Corporation ASTMLPV-50.000MHZ-EJ-E-T
ASTMLPV-50.000MHZ-EJ-E-T picture photo
Mfg. Part Number
ASTMLPV-50.000MHZ-EJ-E-T
Brief Description
OSC MEMS 50MHZ H/LV CMOS SMD
Datasheet Download
ASTMLPV-50.000MHZ-EJ-E-T.pdf
Availability of ASTMLPV-50.000MHZ-EJ-E-T
QUANTITY
ASTMLPV-50.000MHZ-EJ-E-T Order Process
Ship out your order
Specifications of ASTMLPV-50.000MHZ-EJ-E-T
Internal Part NumberEIS-ASTMLPV-50.000MHZ-EJ-E-T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
3D ModelASTMLP.pdfASTMLP.stp
Standard Package1,000
TypeMEMS (Silicon)
Frequency50MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputLVCMOS
Voltage - Supply2.25 V ~ 3.63 V
Frequency Stability±20ppm
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)7.5mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height0.039" (1.00mm)
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)4.2mA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ASTMLPV-50.000MHZ-EJ-E-T
Related LinksASTMLPV-50.0, ASTMLPV-50.000MHZ-EJ-E-T Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ASTMLPV-50.000MHZ-EJ-E-T Details Description
Related parts for ASTMLPV-50.000MHZ-EJ-E-T
CABLE 8COND 28AWG SHLD 1000' datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
POWER CORD FAN RIGHT ANGLE 50" datasheet.pdf
TRIMMER 20K OHM 0.75W TH datasheet.pdf
TVS DIODE 28.2VWM 45.7VC AXIAL datasheet.pdf
RES 0.16 OHM 5W 5% AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 8POS RT ANG W/SKTS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 50W datasheet.pdf
RES 511 OHM 1/2W .1% AXIAL datasheet.pdf