Abracon Corporation ASTMLPV-66.666MHZ-LJ-E-T3
ASTMLPV-66.666MHZ-LJ-E-T3 picture photo
Mfg. Part Number
ASTMLPV-66.666MHZ-LJ-E-T3
Brief Description
OSC MEMS 66.666MHZ H/LV CMOS SMD
Datasheet Download
ASTMLPV-66.666MHZ-LJ-E-T3.pdf
Availability of ASTMLPV-66.666MHZ-LJ-E-T3
QUANTITY
ASTMLPV-66.666MHZ-LJ-E-T3 Order Process
Ship out your order
Specifications of ASTMLPV-66.666MHZ-LJ-E-T3
Internal Part NumberEIS-ASTMLPV-66.666MHZ-LJ-E-T3
ConditionNew & Unused, Original Sealed
3D ModelASTMLP.pdfASTMLP.stp
Standard Package3,000
TypeMEMS (Silicon)
Frequency66.666MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputLVCMOS
Voltage - Supply2.25 V ~ 3.63 V
Frequency Stability±20ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)7.5mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height0.039" (1.00mm)
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)4.2mA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ASTMLPV-66.666MHZ-LJ-E-T3
Related LinksASTMLPV-66.6, ASTMLPV-66.666MHZ-LJ-E-T3 Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ASTMLPV-66.666MHZ-LJ-E-T3 Details Description
Related parts for ASTMLPV-66.666MHZ-LJ-E-T3
CONN HEADR BRKWAY .100 64POS R/A datasheet.pdf
CARDEDGE 12POS DL .156 GREEN PCB datasheet.pdf
SENS PROX M5 1MM DC3W-NC datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 30V 10A TO277A datasheet.pdf
CONV DC/DC 5W 36-72VIN +/-12VOUT datasheet.pdf
SENSOR OPTO SLOT 2.0X0.3 MM SMD datasheet.pdf
TRIMMER 500 OHM 0.75W PC PIN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 250W datasheet.pdf
RES 280 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
PWR CONN RCPT VERT PF GOLD 2POS datasheet.pdf
CAP ALUM 220UF 20% 200V SNAP datasheet.pdf
IC LED Driver DC DC Regulator I2C Dimming 500mA 28-QFN (4x5) datasheet.pdf