Abracon Corporation ASTMTXK-32.768KHZ-LG-T3
ASTMTXK-32.768KHZ-LG-T3 picture photo
Mfg. Part Number
ASTMTXK-32.768KHZ-LG-T3
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSC TCXO 32.768KHZ MEMS SMD
Datasheet Download
ASTMTXK-32.768KHZ-LG-T3.pdf
Availability of ASTMTXK-32.768KHZ-LG-T3
QUANTITY
ASTMTXK-32.768KHZ-LG-T3 Order Process
Ship out your order
Specifications of ASTMTXK-32.768KHZ-LG-T3
Internal Part NumberEIS-ASTMTXK-32.768KHZ-LG-T3
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductKHz MEMS Oscillators
3D ModelASTMTXK.pdfASTMTXK.stp
Standard Package3,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesASTMTXK
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMEMS (Silicon)
Frequency32.768kHz
Function-
OutputLVCMOS
Voltage - Supply1.5 V ~ 3.63 V
Frequency Stability±5ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)1.52µA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.061" L x 0.033" W (1.54mm x 0.84mm)
Height0.024" (0.60mm)
Package / Case4-UFBGA, CSPBGA
Current - Supply (Disable) (Max)-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ASTMTXK-32.768KHZ-LG-T3
Related LinksASTMTXK-32., ASTMTXK-32.768KHZ-LG-T3 Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ASTMTXK-32.768KHZ-LG-T3 Details Description
Related parts for ASTMTXK-32.768KHZ-LG-T3
IC CONV SYNCHRO-DGTL 14B 32-DIP datasheet.pdf
CONN RCPT 29POS WALL MNT W/SCKT datasheet.pdf
CONN IDC HOUSING 3POS 20AWG T/H datasheet.pdf
IC SRAM 36MBIT 450MHZ 165FBGA datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 75W datasheet.pdf
OSC PROG 2.5NS 20PPM 2X2.5MM datasheet.pdf
IC HALL SENSOR SWITCH SC59 datasheet.pdf
LUG COPPER 1 HOLE datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X6MM XCUT T766 datasheet.pdf
CRYSTAL 40.610 MHZ SERIES SMT datasheet.pdf