Abracon Corporation ASTMTXK-32.768KHZ-LJ-T10
ASTMTXK-32.768KHZ-LJ-T10 picture photo
Mfg. Part Number
ASTMTXK-32.768KHZ-LJ-T10
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSC TCXO 32.768KHZ MEMS SMD
Datasheet Download
ASTMTXK-32.768KHZ-LJ-T10.pdf
Availability of ASTMTXK-32.768KHZ-LJ-T10
QUANTITY
ASTMTXK-32.768KHZ-LJ-T10 Order Process
Ship out your order
Specifications of ASTMTXK-32.768KHZ-LJ-T10
Internal Part NumberEIS-ASTMTXK-32.768KHZ-LJ-T10
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductKHz MEMS Oscillators
3D ModelASTMTXK.pdfASTMTXK.stp
Standard Package10,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesASTMTXK
PackagingBulk
TypeMEMS (Silicon)
Frequency32.768kHz
Function-
OutputLVCMOS
Voltage - Supply1.5 V ~ 3.63 V
Frequency Stability±20ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)1.52µA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.061" L x 0.033" W (1.54mm x 0.84mm)
Height0.024" (0.60mm)
Package / Case4-UFBGA, CSPBGA
Current - Supply (Disable) (Max)-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ASTMTXK-32.768KHZ-LJ-T10
Related LinksASTMTXK-32.7, ASTMTXK-32.768KHZ-LJ-T10 Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ASTMTXK-32.768KHZ-LJ-T10 Details Description
Related parts for ASTMTXK-32.768KHZ-LJ-T10
RES SMD 32.4 OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 2POS 5.08MM datasheet.pdf
SWITCH SLIDE DPDT 6A 125V datasheet.pdf
TRANS NPN 80V 1A SOT-428 datasheet.pdf
CONN PLUG 0.5MM 80POS SMD datasheet.pdf
CONN HEADER 110POS TYPE A VERT datasheet.pdf
CAP CER 3.1PF 100V R2H 0805 datasheet.pdf
FIXED IND 1UH 1.9A 67.2 MOHM SMD datasheet.pdf
RES 12.7 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 32POS FLANGE W/PINS datasheet.pdf
RES 2.4K OHM 0.6W 0.5% AXIAL datasheet.pdf
CAP FILM 6.8NF 3.5% 630VDC RAD datasheet.pdf