Abracon Corporation ASTMUPCD-33-12.000MHZ-LY-E-T
ASTMUPCD-33-12.000MHZ-LY-E-T picture photo
Mfg. Part Number
ASTMUPCD-33-12.000MHZ-LY-E-T
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSCILLATOR MEMS 12MHZ LVCMOS SMD
Datasheet Download
ASTMUPCD-33-12.000MHZ-LY-E-T.pdf
Availability of ASTMUPCD-33-12.000MHZ-LY-E-T
QUANTITY
ASTMUPCD-33-12.000MHZ-LY-E-T Order Process
Ship out your order
Specifications of ASTMUPCD-33-12.000MHZ-LY-E-T
Internal Part NumberEIS-ASTMUPCD-33-12.000MHZ-LY-E-T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesASTMUPC
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMEMS (Silicon)
Frequency12MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputLVCMOS
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±10ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)33mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.106" L x 0.094" W (2.70mm x 2.40mm)
Height0.032" (0.80mm)
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)31mA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ASTMUPCD-33-12.000MHZ-LY-E-T
Related LinksASTMUPCD-33-12, ASTMUPCD-33-12.000MHZ-LY-E-T Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ASTMUPCD-33-12.000MHZ-LY-E-T Details Description
Related parts for ASTMUPCD-33-12.000MHZ-LY-E-T
CONN EDGECARD EXTEND 50POS 0.156 datasheet.pdf
IC D-TYPE POS TRG SNGL 32QFN datasheet.pdf
CONN PLUG 30POS .5MM DUAL SMT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 25W datasheet.pdf
RES 300 OHM 2% 1/8W AXIAL datasheet.pdf
KK 100 HDR ASSY BKWY 5POS TIN datasheet.pdf
RES 23.2K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES NETWORK 2 RES 5K OHM RADIAL datasheet.pdf
508 TB RIS CLA 180 SOLID datasheet.pdf
BELT HEATERS datasheet.pdf
CAP FILM 56NF 10% 630VDC RAD datasheet.pdf