Abracon Corporation ASTMUPCD-33-24.000MHZ-LY-E-T
ASTMUPCD-33-24.000MHZ-LY-E-T picture photo
Mfg. Part Number
ASTMUPCD-33-24.000MHZ-LY-E-T
Brief Description
OSCILLATOR MEMS 24MHZ LVCMOS SMD
Datasheet Download
ASTMUPCD-33-24.000MHZ-LY-E-T.pdf
Availability of ASTMUPCD-33-24.000MHZ-LY-E-T
QUANTITY
ASTMUPCD-33-24.000MHZ-LY-E-T Order Process
Ship out your order
Specifications of ASTMUPCD-33-24.000MHZ-LY-E-T
Internal Part NumberEIS-ASTMUPCD-33-24.000MHZ-LY-E-T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesASTMUPC
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMEMS (Silicon)
Frequency24MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputLVCMOS
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±10ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)36mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.106" L x 0.094" W (2.70mm x 2.40mm)
Height0.032" (0.80mm)
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)31mA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ASTMUPCD-33-24.000MHZ-LY-E-T
Related LinksASTMUPCD-33-24, ASTMUPCD-33-24.000MHZ-LY-E-T Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ASTMUPCD-33-24.000MHZ-LY-E-T Details Description
Related parts for ASTMUPCD-33-24.000MHZ-LY-E-T
RES MO 1W 0.562 OHM 1% AXIAL datasheet.pdf
IC CLK BUFFER 1:2 166MHZ 8SOIC datasheet.pdf
IC VREF SERIES 5V 8SMT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 25W datasheet.pdf
GDT 300V 20% 40KA datasheet.pdf
CONTACT SKT CRIMP 0.9MM datasheet.pdf
RES SMD 22.6 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
HEATSINK 50X40X12.7MM XCUT T766 datasheet.pdf
IC OPAMP R-R 16V CMOS 8MSOP datasheet.pdf
CAP CER 75PF 100V NP0 0805 datasheet.pdf