Abracon Corporation ASTMUPCE-33-19.200MHZ-LY-E-T
ASTMUPCE-33-19.200MHZ-LY-E-T picture photo
Mfg. Part Number
ASTMUPCE-33-19.200MHZ-LY-E-T
Brief Description
OSC MEMS 19.2MHZ LVCMOS SMD
Datasheet Download
ASTMUPCE-33-19.200MHZ-LY-E-T.pdf
Availability of ASTMUPCE-33-19.200MHZ-LY-E-T
QUANTITY
ASTMUPCE-33-19.200MHZ-LY-E-T Order Process
Ship out your order
Specifications of ASTMUPCE-33-19.200MHZ-LY-E-T
Internal Part NumberEIS-ASTMUPCE-33-19.200MHZ-LY-E-T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesASTMUPC
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMEMS (Silicon)
Frequency19.2MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputLVCMOS
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±10ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)36mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.032" (0.80mm)
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)31mA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ASTMUPCE-33-19.200MHZ-LY-E-T
Related LinksASTMUPCE-33-19, ASTMUPCE-33-19.200MHZ-LY-E-T Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ASTMUPCE-33-19.200MHZ-LY-E-T Details Description
Related parts for ASTMUPCE-33-19.200MHZ-LY-E-T
RES ARRAY 2 RES 1.5K OHM 0404 datasheet.pdf
OSC XO 16.000MHZ HCMOS TTL SMD datasheet.pdf
IC DISTRIBUTION SW 1.2A SOT23-5 datasheet.pdf
Connector Receptacle 33 Position 0.100" (2.54mm) Tin Through Hole datasheet.pdf
RES 121 OHM 1/20W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 100POS STRGHT SCKT datasheet.pdf
CAP CER 36PF 100V 10% BP 0805 datasheet.pdf
RES 243K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
S-8 S.C.BAY BASE LP datasheet.pdf
DC POWER PLUG, 0.100" datasheet.pdf
SENSOR PRESSURE 1" H2O 4SIP datasheet.pdf