Abracon Corporation ASTMUPLDE-100.000MHZ-LY-E
ASTMUPLDE-100.000MHZ-LY-E picture photo
Mfg. Part Number
ASTMUPLDE-100.000MHZ-LY-E
Brief Description
OSCILLATOR MEMS 100MHZ LVDS SMD
Datasheet Download
ASTMUPLDE-100.000MHZ-LY-E.pdf
Availability of ASTMUPLDE-100.000MHZ-LY-E
QUANTITY
ASTMUPLDE-100.000MHZ-LY-E Order Process
Ship out your order
Specifications of ASTMUPLDE-100.000MHZ-LY-E
Internal Part NumberEIS-ASTMUPLDE-100.000MHZ-LY-E
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package200
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesASTMUPLDE
PackagingBulk
TypeMEMS (Silicon)
Frequency100MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputLVDS
Voltage - Supply2.25 V ~ 3.63 V
Frequency Stability±10ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)55mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.032" (0.80mm)
Package / Case6-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)35mA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ASTMUPLDE-100.000MHZ-LY-E
Related LinksASTMUPLDE-10, ASTMUPLDE-100.000MHZ-LY-E Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ASTMUPLDE-100.000MHZ-LY-E Details Description
Related parts for ASTMUPLDE-100.000MHZ-LY-E
CONN HEADER 4POS 3MM VERT GOLD datasheet.pdf
TRANSISTOR RF NPN 15V TO-92 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 62POS .100 EYELET datasheet.pdf
OPTOISOLATOR 5KV TRIAC 4DIP datasheet.pdf
SWITCH 3A LEVER SPST-NC PCB datasheet.pdf
LED 5MM YELLOW TH datasheet.pdf
COLLET FFA.2S. - 6.2MM DIA datasheet.pdf
RES 12K OHM 5.25W 5% AXIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS .100" datasheet.pdf