Abracon Corporation ASTMUPLPE-100.000MHZ-LY-E
ASTMUPLPE-100.000MHZ-LY-E picture photo
Mfg. Part Number
ASTMUPLPE-100.000MHZ-LY-E
Brief Description
OSCILLATOR MEMS 100MHZ LVDS SMD
Datasheet Download
ASTMUPLPE-100.000MHZ-LY-E.pdf
Availability of ASTMUPLPE-100.000MHZ-LY-E
QUANTITY
ASTMUPLPE-100.000MHZ-LY-E Order Process
Ship out your order
Specifications of ASTMUPLPE-100.000MHZ-LY-E
Internal Part NumberEIS-ASTMUPLPE-100.000MHZ-LY-E
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package200
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesASTMUPLDE
PackagingBulk
TypeMEMS (Silicon)
Frequency100MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputLVDS
Voltage - Supply2.25 V ~ 3.63 V
Frequency Stability±10ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)55mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.032" (0.80mm)
Package / Case6-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)35mA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ASTMUPLPE-100.000MHZ-LY-E
Related LinksASTMUPLPE-10, ASTMUPLPE-100.000MHZ-LY-E Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ASTMUPLPE-100.000MHZ-LY-E Details Description
Related parts for ASTMUPLPE-100.000MHZ-LY-E
IC DRIVER RECT SYNC 5V 4A 20SSOP datasheet.pdf
THERMISTOR NTC 100K OHM 10% 0805 datasheet.pdf
CAP FILM 0.033UF 5% 1.6KVDC RAD datasheet.pdf
RES 69.8 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CABLE 2COND 20AWG BROWN 100' datasheet.pdf
SWITCH PUSH SPST-NC 10A 120V datasheet.pdf
CONN DSUB 44POS M HD SC M3 datasheet.pdf
FIXED IND 1.6NH 1A 40 MOHM SMD datasheet.pdf
MOSFET N-CH 12V 4WLCSP datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 55POS SKT datasheet.pdf