Abracon Corporation ASTX-H11-12.000MHZ-I25-T
ASTX-H11-12.000MHZ-I25-T picture photo
Mfg. Part Number
ASTX-H11-12.000MHZ-I25-T
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSC TCXO 12.000MHZ HCMOS SMD
Datasheet Download
ASTX-H11-12.000MHZ-I25-T.pdf
Availability of ASTX-H11-12.000MHZ-I25-T
QUANTITY
ASTX-H11-12.000MHZ-I25-T Order Process
Ship out your order
Specifications of ASTX-H11-12.000MHZ-I25-T
Internal Part NumberEIS-ASTX-H11-12.000MHZ-I25-T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationRoHS2/REACH Compliance
3D ModelASTX-H11.pdfASTX-H11.stp
Standard Package1,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesASTX-H11
PackagingTape & Reel (TR)
TypeTCXO
Frequency12MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputHCMOS
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±2.5ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)4.8mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.039" (1.00mm)
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ASTX-H11-12.000MHZ-I25-T
Related LinksASTX-H11-12., ASTX-H11-12.000MHZ-I25-T Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ASTX-H11-12.000MHZ-I25-T Details Description
Related parts for ASTX-H11-12.000MHZ-I25-T
CONN MOD PLUG 8P8C UNSHIELDED datasheet.pdf
IC SUPERVISOR 1.95V LOW SC-70 datasheet.pdf
RES SMD 825K OHM 0.5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 88POS .156 EXTEND datasheet.pdf
CONN STACKER 20POS 0.100" T/H datasheet.pdf
IC REG BUCK 12V 3A 14VSON datasheet.pdf
CONV DC-DC 48V OUT CHASSIS MNT datasheet.pdf
RES 6.98K OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
V606(BWB)02-001 datasheet.pdf
CONN PC CARD datasheet.pdf
CAP FILM 3.3NF 10% 1600VDC datasheet.pdf