Abracon Corporation ASTX-H11-16.000MHZ-I25-T
ASTX-H11-16.000MHZ-I25-T picture photo
Mfg. Part Number
ASTX-H11-16.000MHZ-I25-T
Brief Description
OSC TCXO 16.000MHZ HCMOS SMD
Datasheet Download
ASTX-H11-16.000MHZ-I25-T.pdf
Availability of ASTX-H11-16.000MHZ-I25-T
QUANTITY
ASTX-H11-16.000MHZ-I25-T Order Process
Ship out your order
Specifications of ASTX-H11-16.000MHZ-I25-T
Internal Part NumberEIS-ASTX-H11-16.000MHZ-I25-T
TypeTCXO
Frequency16MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputHCMOS
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±2.5ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)4.8mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.039" (1.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ASTX-H11-16.000MHZ-I25-T
Related LinksASTX-H11-16., ASTX-H11-16.000MHZ-I25-T Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ASTX-H11-16.000MHZ-I25-T Details Description
Related parts for ASTX-H11-16.000MHZ-I25-T
IC REG LDO 4.7V 80MA SOT143 datasheet.pdf
IC MULT DIV LASER TRIM TO100-10 datasheet.pdf
FUSE HLDR CARTRIDGE 250V 12A PCB datasheet.pdf
CONTACT BLOCK SCREW 2NO AG datasheet.pdf
LED SUPPLY CV AC/DC 12V 23.3A datasheet.pdf
OPTOISO 1.5KV 2CH OPEN COL 16SMD datasheet.pdf
FUSE 175A 700V NON STD FAST datasheet.pdf
U CORE DBL CHOKE 10MH 0.45A VER datasheet.pdf
IC ADC 16BIT 40 MSPS 48-QFN datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X30MM R-TAB T766 datasheet.pdf
CONN RCPT 6POS INLINE PIN datasheet.pdf