Abracon Corporation ASTX-H11-24.000MHZ-I25-T
ASTX-H11-24.000MHZ-I25-T picture photo
Mfg. Part Number
ASTX-H11-24.000MHZ-I25-T
Brief Description
OSC TCXO 24.000MHZ HCMOS SMD
Datasheet Download
ASTX-H11-24.000MHZ-I25-T.pdf
Availability of ASTX-H11-24.000MHZ-I25-T
QUANTITY
ASTX-H11-24.000MHZ-I25-T Order Process
Ship out your order
Specifications of ASTX-H11-24.000MHZ-I25-T
Internal Part NumberEIS-ASTX-H11-24.000MHZ-I25-T
TypeTCXO
Frequency24MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputHCMOS
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±2.5ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)5.5mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.039" (1.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ASTX-H11-24.000MHZ-I25-T
Related LinksASTX-H11-24., ASTX-H11-24.000MHZ-I25-T Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ASTX-H11-24.000MHZ-I25-T Details Description
Related parts for ASTX-H11-24.000MHZ-I25-T
CAP CER 390PF 50V X7R 0603 datasheet.pdf
GROMMET EDGE SLOT SS BLACK datasheet.pdf
RES SMD 91 OHM 5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
LENS LM1 MEDIUM 25DEG MC-E datasheet.pdf
CAP CER 4700PF 4KV RADIAL datasheet.pdf
AERIAL CLOSURE KIT datasheet.pdf
RES SMD 56 OHM 5% 1/16W 0402 datasheet.pdf
MOSFET N-CH 40V 82A MP-25SK datasheet.pdf
MOSFET N-CH 30V 30A WPAK datasheet.pdf