Abracon Corporation ASTX-H11-B-26.000MHZ-T
ASTX-H11-B-26.000MHZ-T picture photo
Mfg. Part Number
ASTX-H11-B-26.000MHZ-T
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSC TCXO 26.000MHZ HCMOS SMD
Datasheet Download
ASTX-H11-B-26.000MHZ-T.pdf
Availability of ASTX-H11-B-26.000MHZ-T
QUANTITY
ASTX-H11-B-26.000MHZ-T Order Process
Ship out your order
Specifications of ASTX-H11-B-26.000MHZ-T
Internal Part NumberEIS-ASTX-H11-B-26.000MHZ-T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationRoHS2/REACH Compliance
3D ModelASTX-H11.pdfASTX-H11.stp
Standard Package1,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesASTX-H11
PackagingTape & Reel (TR)
TypeTCXO
Frequency26MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputHCMOS
Voltage - Supply2.5V
Frequency Stability±2.5ppm
Operating Temperature-30°C ~ 75°C
Current - Supply (Max)5.5mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.039" (1.00mm)
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ASTX-H11-B-26.000MHZ-T
Related LinksASTX-H11-B-, ASTX-H11-B-26.000MHZ-T Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ASTX-H11-B-26.000MHZ-T Details Description
Related parts for ASTX-H11-B-26.000MHZ-T
RES SMD 511 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 80POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS .156 WW datasheet.pdf
IC RS232 MULTCH DRVR/RCVR 28SSOP datasheet.pdf
SWITCH TACTILE SPST-NO 0.05A 24V datasheet.pdf
CONN RCPT 100POS JAM NUT W/SCKT datasheet.pdf
RES 510 OHM 1/20W 1% AXIAL datasheet.pdf
CORD 5 POS MALE 3M 22 AWG datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 12POS R/A 5.08MM datasheet.pdf
CONN HEADER 60POS .100" DL GOLD datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 22POS GOLD datasheet.pdf