Abracon Corporation ASTX-H11-B-40.000MHZ-T
ASTX-H11-B-40.000MHZ-T picture photo
Mfg. Part Number
ASTX-H11-B-40.000MHZ-T
Brief Description
OSC TCXO 40.000MHZ HCMOS SMD
Datasheet Download
ASTX-H11-B-40.000MHZ-T.pdf
Availability of ASTX-H11-B-40.000MHZ-T
QUANTITY
ASTX-H11-B-40.000MHZ-T Order Process
Ship out your order
Specifications of ASTX-H11-B-40.000MHZ-T
Internal Part NumberEIS-ASTX-H11-B-40.000MHZ-T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationRoHS2/REACH Compliance
3D ModelASTX-H11.pdfASTX-H11.stp
FamilyOscillators
SeriesASTX-H11
PackagingTape & Reel (TR)
TypeTCXO
Frequency40MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputHCMOS
Voltage - Supply2.5V
Frequency Stability±2.5ppm
Operating Temperature-30°C ~ 75°C
Current - Supply (Max)6mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.039" (1.00mm)
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ASTX-H11-B-40.000MHZ-T
Related LinksASTX-H11-B-, ASTX-H11-B-40.000MHZ-T Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ASTX-H11-B-40.000MHZ-T Details Description
Related parts for ASTX-H11-B-40.000MHZ-T
CABLE 2COND 22AWG SHLD 100' datasheet.pdf
CONN FAKRA JACK STR 50 OHM CRIMP datasheet.pdf
IC MULTIPLEXER 8X1 16TSSOP datasheet.pdf
IC CLK MLTPLR ZDB 1:8 16TSSOP datasheet.pdf
RES 12K OHM 3W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 4.64K OHM 1% 1/2W AXIAL datasheet.pdf
FFC 1.00 TYPE A 16 CKTS LGT 127 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 9 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
HEATSINK 60X60X15MM XCUT T766 datasheet.pdf
CAP ALUM 47UF 20% 250V SMD datasheet.pdf
BERGSTIK datasheet.pdf
CRYSTAL 32.000 MHZ 18PF SMT datasheet.pdf