Abracon Corporation ASTX-H12-24.000MHZ-I25-T
ASTX-H12-24.000MHZ-I25-T picture photo
Mfg. Part Number
ASTX-H12-24.000MHZ-I25-T
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSC TCXO 24.000MHZ HCMOS SMD
Datasheet Download
ASTX-H12-24.000MHZ-I25-T.pdf
Availability of ASTX-H12-24.000MHZ-I25-T
QUANTITY
ASTX-H12-24.000MHZ-I25-T Order Process
Ship out your order
Specifications of ASTX-H12-24.000MHZ-I25-T
Internal Part NumberEIS-ASTX-H12-24.000MHZ-I25-T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationRoHS2/REACH Compliance
3D ModelASTX-H12.pdfASTX-H12.stp
Standard Package1,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesASTX-H12
PackagingTape & Reel (TR)
TypeTCXO
Frequency24MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputHCMOS
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±2.5ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)5.5mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height0.037" (0.95mm)
Package / Case4-SMD
Current - Supply (Disable) (Max)-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ASTX-H12-24.000MHZ-I25-T
Related LinksASTX-H12-24., ASTX-H12-24.000MHZ-I25-T Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ASTX-H12-24.000MHZ-I25-T Details Description
Related parts for ASTX-H12-24.000MHZ-I25-T
IC CTRLR CARDBUS-ETHRNT 128-FQFP datasheet.pdf
DOUBLE COATED TAPE BLCK 3/4"X60' datasheet.pdf
CAP TANT 47UF 4V 10% 2910 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 50W datasheet.pdf
RES 46.4 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
FIXED IND 3.5NH 180MA 1.1 OHM datasheet.pdf
IC AMP PREC CS BID 100V SOT23-6 datasheet.pdf
OSC MEMS 26.66MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
MARKER datasheet.pdf
IC REG BOOST ADJ 6.5A SYNC datasheet.pdf