Abracon Corporation ASTX-H12-B-32.000MHZ-T
ASTX-H12-B-32.000MHZ-T picture photo
Mfg. Part Number
ASTX-H12-B-32.000MHZ-T
Brief Description
OSC TCXO 32.000MHZ HCMOS SMD
Datasheet Download
ASTX-H12-B-32.000MHZ-T.pdf
Availability of ASTX-H12-B-32.000MHZ-T
QUANTITY
ASTX-H12-B-32.000MHZ-T Order Process
Ship out your order
Specifications of ASTX-H12-B-32.000MHZ-T
Internal Part NumberEIS-ASTX-H12-B-32.000MHZ-T
TypeTCXO
Frequency32MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputHCMOS
Voltage - Supply2.5V
Frequency Stability±2.5ppm
Operating Temperature-30°C ~ 75°C
Current - Supply (Max)5.5mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height0.037" (0.95mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ASTX-H12-B-32.000MHZ-T
Related LinksASTX-H12-B-, ASTX-H12-B-32.000MHZ-T Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ASTX-H12-B-32.000MHZ-T Details Description
Related parts for ASTX-H12-B-32.000MHZ-T
OSC XO 48.000MHZ HCMOS SMD datasheet.pdf
RES SMD 21K OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
IC SRAM 4.5MBIT 133MHZ 119BGA datasheet.pdf
CA,SM,MTRJ-MTRJ datasheet.pdf
SHELF FIXED 20X21.5X5.22" BLACK datasheet.pdf
CONN PLUG 8POS INLINE W/SKTS datasheet.pdf
IC SOC CORTEX-A9 KINTEX7 676FBGA datasheet.pdf
CONN HDR 38POS 2.54MM T/H R/A datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS .156" datasheet.pdf
ATTENUATOR 0 DB DC 12.4GHZ datasheet.pdf