Abracon Corporation ASTXR-13-26.000MHZ-509764-T
ASTXR-13-26.000MHZ-509764-T picture photo
Mfg. Part Number
ASTXR-13-26.000MHZ-509764-T
Brief Description
OSC TCXO 26.000MHZ CLIP SNWV SMD
Datasheet Download
ASTXR-13-26.000MHZ-509764-T.pdf
Availability of ASTXR-13-26.000MHZ-509764-T
QUANTITY
ASTXR-13-26.000MHZ-509764-T Order Process
Ship out your order
Specifications of ASTXR-13-26.000MHZ-509764-T
Internal Part NumberEIS-ASTXR-13-26.000MHZ-509764-T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package4,000
SeriesASTXR
PackagingTape & Reel (TR)
TypeTCXO
Frequency26MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputClipped Sine Wave
Voltage - Supply1.75 V ~ 2 V
Frequency Stability±500ppb
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)1.5mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.081" L x 0.065" W (2.05mm x 1.65mm)
Height0.031" (0.80mm)
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)2µA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ASTXR-13-26.000MHZ-509764-T
Related LinksASTXR-13-26.0, ASTXR-13-26.000MHZ-509764-T Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ASTXR-13-26.000MHZ-509764-T Details Description
Related parts for ASTXR-13-26.000MHZ-509764-T
RES SMD 0.33 OHM 5% 2W J BEND datasheet.pdf
RES SMD 464 OHM 0.25% 1/8W 1206 datasheet.pdf
CONN HEADER 2.5MM VERT 7POS REEL datasheet.pdf
SSR OCMOS FET 200MA NO 6-SMD datasheet.pdf
RES SMD 64.9K OHM 1% 1/2W 1210 datasheet.pdf
RES SMD 4.87KOHM 0.02% 1/4W 1206 datasheet.pdf
RES 18K OHM 1/8W 5% CARBON FILM datasheet.pdf
CUTTER SIDE OVAL FLUSH 5.12" datasheet.pdf
TVS DIODE 102VWM 165.6VC R6 datasheet.pdf
RES 243 OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
FERRITE CORE RM 63NH N48 datasheet.pdf