Abracon Corporation ASV2-100.000MHZ-C-L1-T
ASV2-100.000MHZ-C-L1-T picture photo
Mfg. Part Number
ASV2-100.000MHZ-C-L1-T
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSC XO 100.000MHZ HCMOS SMD
Datasheet Download
ASV2-100.000MHZ-C-L1-T.pdf
Availability of ASV2-100.000MHZ-C-L1-T
QUANTITY
ASV2-100.000MHZ-C-L1-T Order Process
Ship out your order
Specifications of ASV2-100.000MHZ-C-L1-T
Internal Part NumberEIS-ASV2-100.000MHZ-C-L1-T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
3D ModelASV2.pdfASV2.stp
Standard Package1,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesASV2
PackagingTape & Reel (TR)
TypeXO (Standard)
Frequency100MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputHCMOS
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature-10°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)30mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height0.055" (1.40mm)
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)10µA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ASV2-100.000MHZ-C-L1-T
Related LinksASV2-100.00, ASV2-100.000MHZ-C-L1-T Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ASV2-100.000MHZ-C-L1-T Details Description
Related parts for ASV2-100.000MHZ-C-L1-T
RES ARRAY 5 RES 470 OHM 10SIP datasheet.pdf
IC REG SWTCHD CAP 5V 30MA SOT23 datasheet.pdf
IC OPAMP GP 10MHZ RRO SOT23-5 datasheet.pdf
CONN HEADR BRKWAY .100 15POS R/A datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 10POS VERT 3.81MM datasheet.pdf
RES ARRAY 15 RES 1M OHM 16SOIC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 75W datasheet.pdf
RES 10K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 12POS PIN datasheet.pdf
HD 38999 151C 151#23 SKT RECP datasheet.pdf
26500 12C 9#20 3#16 S PLUG AN datasheet.pdf
680UF 450V 35X60MM 85C 15000H datasheet.pdf