Abracon Corporation ASV2-12.000MHZ-C-L1-T
ASV2-12.000MHZ-C-L1-T picture photo
Mfg. Part Number
ASV2-12.000MHZ-C-L1-T
Brief Description
OSC XO 12.000MHZ HCMOS SMD
Datasheet Download
ASV2-12.000MHZ-C-L1-T.pdf
Availability of ASV2-12.000MHZ-C-L1-T
QUANTITY
ASV2-12.000MHZ-C-L1-T Order Process
Ship out your order
Specifications of ASV2-12.000MHZ-C-L1-T
Internal Part NumberEIS-ASV2-12.000MHZ-C-L1-T
TypeXO (Standard)
Frequency12MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputHCMOS
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature-10°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)7mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height0.055" (1.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ASV2-12.000MHZ-C-L1-T
Related LinksASV2-12.00, ASV2-12.000MHZ-C-L1-T Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ASV2-12.000MHZ-C-L1-T Details Description
Related parts for ASV2-12.000MHZ-C-L1-T
RES 39 OHM 3W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HDR 2MM MALE 2ROW R/A 64POS datasheet.pdf
DIODE ZENER 6.2V 400MW ALF2 datasheet.pdf
RELAY SSR 40A 5-24VDC ZERO CROSS datasheet.pdf
CONN SMA JACK 50 OHM SOLDER datasheet.pdf
INDUCTIVE SENSOR M12 4MM NPN NO datasheet.pdf
CONN RCPT 6POS FLANGE W/SKT datasheet.pdf
RES CHAS MNT 45.3 OHM 1% 5W datasheet.pdf
CONN HEADER 16POS 3.81MM VERT BK datasheet.pdf
762 TB PLG SKT RA TMT datasheet.pdf
CONN HDR 32POS 1.27MM datasheet.pdf