Abracon Corporation ASV2-12.000MHZ-R-L1-T
ASV2-12.000MHZ-R-L1-T picture photo
Mfg. Part Number
ASV2-12.000MHZ-R-L1-T
Brief Description
OSC XO 12.000MHZ HCMOS SMD
Datasheet Download
ASV2-12.000MHZ-R-L1-T.pdf
Availability of ASV2-12.000MHZ-R-L1-T
QUANTITY
ASV2-12.000MHZ-R-L1-T Order Process
Ship out your order
Specifications of ASV2-12.000MHZ-R-L1-T
Internal Part NumberEIS-ASV2-12.000MHZ-R-L1-T
TypeXO (Standard)
Frequency12MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputHCMOS
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±25ppm
Operating Temperature-10°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)7mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height0.055" (1.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ASV2-12.000MHZ-R-L1-T
Related LinksASV2-12.00, ASV2-12.000MHZ-R-L1-T Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ASV2-12.000MHZ-R-L1-T Details Description
Related parts for ASV2-12.000MHZ-R-L1-T
CONN EDGECARD 24POS .156 WW datasheet.pdf
CAP TANT 2.2UF 10V 10% 0603 datasheet.pdf
CAP CER 100PF 500V 1111 datasheet.pdf
IC SRAM 9MBIT 150MHZ 100TQFP datasheet.pdf
SWITCH SIDE-ROTRY ROLL SPDT 120V datasheet.pdf
CAP CER 3.3PF 200V NP0 0805 datasheet.pdf
RES 5.6 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 100W datasheet.pdf
CONN RCPT 8POS INLINE SKT datasheet.pdf