Abracon Corporation ASV2-18.432MHZ-R-L1-T
ASV2-18.432MHZ-R-L1-T picture photo
Mfg. Part Number
ASV2-18.432MHZ-R-L1-T
Brief Description
OSC XO 18.432MHZ HCMOS SMD
Datasheet Download
ASV2-18.432MHZ-R-L1-T.pdf
Availability of ASV2-18.432MHZ-R-L1-T
QUANTITY
ASV2-18.432MHZ-R-L1-T Order Process
Ship out your order
Specifications of ASV2-18.432MHZ-R-L1-T
Internal Part NumberEIS-ASV2-18.432MHZ-R-L1-T
TypeXO (Standard)
Frequency18.432MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputHCMOS
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±25ppm
Operating Temperature-10°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)7mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height0.055" (1.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ASV2-18.432MHZ-R-L1-T
Related LinksASV2-18.43, ASV2-18.432MHZ-R-L1-T Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ASV2-18.432MHZ-R-L1-T Details Description
Related parts for ASV2-18.432MHZ-R-L1-T
RES SMD 1.3K OHM 0.25% 1/8W 1206 datasheet.pdf
DIODE ZENER 4.7V 1W DO204AL datasheet.pdf
RES SMD 1.78 OHM 1% 1W 2512 datasheet.pdf
MOSFET N-CH 500V 12A D2PAK datasheet.pdf
CAP TANT 22UF 35V 10% 2917 datasheet.pdf
MP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
RES 8.56K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 18.2K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN PLUG 7POS INLINE W/PINS datasheet.pdf
FIXED IND 27UH 105MA 13 OHM SMD datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG datasheet.pdf
FIXED IND 1.6NH 1A 40 MOHM SMD datasheet.pdf