Abracon Corporation ASV2-20.000MHZ-C-L1-T
ASV2-20.000MHZ-C-L1-T picture photo
Mfg. Part Number
ASV2-20.000MHZ-C-L1-T
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSC XO 20.000MHZ HCMOS SMD
Datasheet Download
ASV2-20.000MHZ-C-L1-T.pdf
Availability of ASV2-20.000MHZ-C-L1-T
QUANTITY
ASV2-20.000MHZ-C-L1-T Order Process
Ship out your order
Specifications of ASV2-20.000MHZ-C-L1-T
Internal Part NumberEIS-ASV2-20.000MHZ-C-L1-T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
3D ModelASV2.pdfASV2.stp
Standard Package1,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesASV2
PackagingTape & Reel (TR)
TypeXO (Standard)
Frequency20MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputHCMOS
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature-10°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)20mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height0.055" (1.40mm)
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)10µA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ASV2-20.000MHZ-C-L1-T
Related LinksASV2-20.00, ASV2-20.000MHZ-C-L1-T Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ASV2-20.000MHZ-C-L1-T Details Description
Related parts for ASV2-20.000MHZ-C-L1-T
POLYSWITCH STRAP 1.20A HOLD datasheet.pdf
SIDAC SYM 4CHP 200V 150A MS-013 datasheet.pdf
TRIMMER 100K OHM 0.2W TH datasheet.pdf
POE SPLITTER 21W 24V DESKTOP datasheet.pdf
RES 30.1K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 4700UF 20% 400V SCREW datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 16KB FLASH 64LQFP datasheet.pdf
3/4" RACEWAY 8' OFFICE WHITE datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X25MM L-TAB datasheet.pdf
2 ROW BOX RECP 40 POS STAG datasheet.pdf
LD 4MM STK P-P SILC .75 100CM YW datasheet.pdf