Abracon Corporation ASV2-20.000MHZ-R-L1-T
ASV2-20.000MHZ-R-L1-T picture photo
Mfg. Part Number
ASV2-20.000MHZ-R-L1-T
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSC XO 20.000MHZ HCMOS SMD
Datasheet Download
ASV2-20.000MHZ-R-L1-T.pdf
Availability of ASV2-20.000MHZ-R-L1-T
QUANTITY
ASV2-20.000MHZ-R-L1-T Order Process
Ship out your order
Specifications of ASV2-20.000MHZ-R-L1-T
Internal Part NumberEIS-ASV2-20.000MHZ-R-L1-T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
3D ModelASV2.pdfASV2.stp
Standard Package1,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesASV2
PackagingTape & Reel (TR)
TypeXO (Standard)
Frequency20MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputHCMOS
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±25ppm
Operating Temperature-10°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)20mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height0.055" (1.40mm)
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)10µA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ASV2-20.000MHZ-R-L1-T
Related LinksASV2-20.00, ASV2-20.000MHZ-R-L1-T Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ASV2-20.000MHZ-R-L1-T Details Description
Related parts for ASV2-20.000MHZ-R-L1-T
TVS DIODE 20VWM 34.3VC AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 17.4K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
THERMISTOR NTC DISK 33KOHM 5% datasheet.pdf
CAP CER 4700PF 2KV X7R 1825 datasheet.pdf
IC REG LDO 3.3V 1.5A D2PAK datasheet.pdf
SWITCH SLOTTED OPTICAL WIRE LDS datasheet.pdf
SENSOR PRES .1BAR DIFF 5V DIP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 50W datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 12V 10W CM datasheet.pdf