Abracon Corporation ASV2-30.000MHZ-C-L1-T
ASV2-30.000MHZ-C-L1-T picture photo
Mfg. Part Number
ASV2-30.000MHZ-C-L1-T
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSC XO 30.000MHZ HCMOS SMD
Datasheet Download
ASV2-30.000MHZ-C-L1-T.pdf
Availability of ASV2-30.000MHZ-C-L1-T
QUANTITY
ASV2-30.000MHZ-C-L1-T Order Process
Ship out your order
Specifications of ASV2-30.000MHZ-C-L1-T
Internal Part NumberEIS-ASV2-30.000MHZ-C-L1-T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
3D ModelASV2.pdfASV2.stp
Standard Package1,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesASV2
PackagingTape & Reel (TR)
TypeXO (Standard)
Frequency30MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputHCMOS
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature-10°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)20mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height0.055" (1.40mm)
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)10µA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ASV2-30.000MHZ-C-L1-T
Related LinksASV2-30.00, ASV2-30.000MHZ-C-L1-T Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ASV2-30.000MHZ-C-L1-T Details Description
Related parts for ASV2-30.000MHZ-C-L1-T
RES SMD 2.61KOHM 0.5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
IC OPAMP GP 10MHZ 8MSOP datasheet.pdf
RES SMD 100K OHM 5% 2W 2512 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 50W datasheet.pdf
BERGSTIK datasheet.pdf
IC SWITCH NON-REFL SP4T 16SMD datasheet.pdf
IC VIDEO DECODER 68LQFP datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 15A 125VAC datasheet.pdf
FAN AXIAL 120X38MM 12VDC datasheet.pdf