Abracon Corporation ASV2-36.000MHZ-C-L1-T
ASV2-36.000MHZ-C-L1-T picture photo
Mfg. Part Number
ASV2-36.000MHZ-C-L1-T
Brief Description
OSC XO 36.000MHZ HCMOS SMD
Datasheet Download
ASV2-36.000MHZ-C-L1-T.pdf
Availability of ASV2-36.000MHZ-C-L1-T
QUANTITY
ASV2-36.000MHZ-C-L1-T Order Process
Ship out your order
Specifications of ASV2-36.000MHZ-C-L1-T
Internal Part NumberEIS-ASV2-36.000MHZ-C-L1-T
TypeXO (Standard)
Frequency36MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputHCMOS
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature-10°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)20mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height0.055" (1.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ASV2-36.000MHZ-C-L1-T
Related LinksASV2-36.00, ASV2-36.000MHZ-C-L1-T Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ASV2-36.000MHZ-C-L1-T Details Description
Related parts for ASV2-36.000MHZ-C-L1-T
TIP SOLDER CHISEL DIM .126" datasheet.pdf
CONN EDGECARD 40POS .100 EYELET datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 5A 120V datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR 40A 65VDC datasheet.pdf
CONN HEADER .100" SNGL STR 4POS datasheet.pdf
CARD MARKER WIRE SOLID datasheet.pdf
KJA SERIES III datasheet.pdf
1 DOME YELLOW LED PMI 277 VAC datasheet.pdf
CAP FILM 470NF 5% 100VDC RAD datasheet.pdf