Abracon Corporation ASV2-36.000MHZ-R-L1-T
ASV2-36.000MHZ-R-L1-T picture photo
Mfg. Part Number
ASV2-36.000MHZ-R-L1-T
Brief Description
OSC XO 36.000MHZ HCMOS SMD
Datasheet Download
ASV2-36.000MHZ-R-L1-T.pdf
Availability of ASV2-36.000MHZ-R-L1-T
QUANTITY
ASV2-36.000MHZ-R-L1-T Order Process
Ship out your order
Specifications of ASV2-36.000MHZ-R-L1-T
Internal Part NumberEIS-ASV2-36.000MHZ-R-L1-T
TypeXO (Standard)
Frequency36MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputHCMOS
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±25ppm
Operating Temperature-10°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)20mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height0.055" (1.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ASV2-36.000MHZ-R-L1-T
Related LinksASV2-36.00, ASV2-36.000MHZ-R-L1-T Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ASV2-36.000MHZ-R-L1-T Details Description
Related parts for ASV2-36.000MHZ-R-L1-T
BOX ABS BLACK 4.06"L X 1.81"W datasheet.pdf
TVS DIODE 85.5VWM 143.85VC AXL datasheet.pdf
RES SMD 332 OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
RES SMD 287 OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC BUFF/DVR 3ST DUAL LP 8X2SON datasheet.pdf
COAX RELAY HOUSING datasheet.pdf
RES 1.6K OHM 2% 1W AXIAL datasheet.pdf
RES 0.562 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 45V 200MA 1005 datasheet.pdf