Abracon Corporation ASV2-4.096MHZ-R-L1-T
ASV2-4.096MHZ-R-L1-T picture photo
Mfg. Part Number
ASV2-4.096MHZ-R-L1-T
Brief Description
OSC XO 4.096MHZ HCMOS SMD
Datasheet Download
ASV2-4.096MHZ-R-L1-T.pdf
Availability of ASV2-4.096MHZ-R-L1-T
QUANTITY
ASV2-4.096MHZ-R-L1-T Order Process
Ship out your order
Specifications of ASV2-4.096MHZ-R-L1-T
Internal Part NumberEIS-ASV2-4.096MHZ-R-L1-T
TypeXO (Standard)
Frequency4.096MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputHCMOS
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±25ppm
Operating Temperature-10°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)7mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height0.055" (1.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ASV2-4.096MHZ-R-L1-T
Related LinksASV2-4.096, ASV2-4.096MHZ-R-L1-T Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ASV2-4.096MHZ-R-L1-T Details Description
Related parts for ASV2-4.096MHZ-R-L1-T
HEATSHRINK 3/64 IN X 1000FT CLR datasheet.pdf
RES CHAS MNT 1 OHM 5% 25W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 75W datasheet.pdf
Connector Receptacle 23 Position 0.100" (2.54mm) Tin Through Hole, Bottom Entry datasheet.pdf
CONN RCPT 3POS FLANGE W/PINS datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 400W datasheet.pdf
CAP CER 9.1PF 500V NP0 1111 datasheet.pdf