Abracon Corporation ASVMB-100.000MHZ-LY-T
ASVMB-100.000MHZ-LY-T picture photo
Mfg. Part Number
ASVMB-100.000MHZ-LY-T
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSC MEMS 100.000MHZ CMOS SMD
Datasheet Download
ASVMB-100.000MHZ-LY-T.pdf
Availability of ASVMB-100.000MHZ-LY-T
QUANTITY
ASVMB-100.000MHZ-LY-T Order Process
Ship out your order
Specifications of ASVMB-100.000MHZ-LY-T
Internal Part NumberEIS-ASVMB-100.000MHZ-LY-T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesMEMSpeed Pro II
RoHS InformationRoHS2/REACH Compliance
3D ModelASVMB.pdfASVMB.stp
Standard Package1,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesPure Silicon™ ASVMB
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMEMS (Silicon)
Frequency100MHz
FunctionStandby (Power Down)
OutputCMOS
Voltage - Supply1.8 V ~ 3.3 V
Frequency Stability±10ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)16mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height0.035" (0.90mm)
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)15µA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ASVMB-100.000MHZ-LY-T
Related LinksASVMB-100., ASVMB-100.000MHZ-LY-T Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ASVMB-100.000MHZ-LY-T Details Description
Related parts for ASVMB-100.000MHZ-LY-T
FLEX CABLE - AFG03A/AF03/AFE03T datasheet.pdf
IC ADC 12BIT 3MSPS SAMPLE 10MSOP datasheet.pdf
CONN RECEPT 8POS R/A GOLD SAND datasheet.pdf
IC OPAMP DIFF 300MHZ 8SOIC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 50W datasheet.pdf
60703-11 CUTOFF PUNCH datasheet.pdf
CONN HEADER 2POS 7.62MM ORANGE datasheet.pdf
IC FLASH 4MBIT 75MHZ 8SO datasheet.pdf
RES 12.1K OHM 0.6W 0.01% RADIAL datasheet.pdf
TERMINAL BLOCK datasheet.pdf
CONN PLUG 3POS INLINE PIN RA datasheet.pdf