Abracon Corporation ASVMB-24.576MHZ-LY-T
ASVMB-24.576MHZ-LY-T picture photo
Mfg. Part Number
ASVMB-24.576MHZ-LY-T
Brief Description
OSC MEMS 24.576MHZ CMOS SMD
Datasheet Download
ASVMB-24.576MHZ-LY-T.pdf
Availability of ASVMB-24.576MHZ-LY-T
QUANTITY
ASVMB-24.576MHZ-LY-T Order Process
Ship out your order
Specifications of ASVMB-24.576MHZ-LY-T
Internal Part NumberEIS-ASVMB-24.576MHZ-LY-T
TypeMEMS (Silicon)
Frequency24.576MHz
FunctionStandby (Power Down)
OutputCMOS
Voltage - Supply1.8 V ~ 3.3 V
Frequency Stability±10ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)16mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height0.035" (0.90mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ASVMB-24.576MHZ-LY-T
Related LinksASVMB-24.5, ASVMB-24.576MHZ-LY-T Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ASVMB-24.576MHZ-LY-T Details Description
Related parts for ASVMB-24.576MHZ-LY-T
RES SMD 249K OHM 0.1% 1/16W 0816 datasheet.pdf
SWITCH LIMIT SPDT 10A ROLLR LEVR datasheet.pdf
CAP ALUM 470UF 20% 35V RADIAL datasheet.pdf
CONN HSG PLUG INLINE 11POS PIN datasheet.pdf
CONN INLINE PLUG 5PIN SLD CUP datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
CONN EDGECARD 88POS .100" datasheet.pdf
9POS MET PLS M3 datasheet.pdf
SBC 3.5" ATOM N450 LVDS PCIE SSD datasheet.pdf