Abracon Corporation ASVMB-25.000MHZ-LY-T
ASVMB-25.000MHZ-LY-T picture photo
Mfg. Part Number
ASVMB-25.000MHZ-LY-T
Brief Description
OSC MEMS 25.000MHZ CMOS SMD
Datasheet Download
ASVMB-25.000MHZ-LY-T.pdf
Availability of ASVMB-25.000MHZ-LY-T
QUANTITY
ASVMB-25.000MHZ-LY-T Order Process
Ship out your order
Specifications of ASVMB-25.000MHZ-LY-T
Internal Part NumberEIS-ASVMB-25.000MHZ-LY-T
TypeMEMS (Silicon)
Frequency25MHz
FunctionStandby (Power Down)
OutputCMOS
Voltage - Supply1.8 V ~ 3.3 V
Frequency Stability±10ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)16mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height0.035" (0.90mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ASVMB-25.000MHZ-LY-T
Related LinksASVMB-25.0, ASVMB-25.000MHZ-LY-T Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ASVMB-25.000MHZ-LY-T Details Description
Related parts for ASVMB-25.000MHZ-LY-T
CONN HDR BRKWAY .100 39POS VERT datasheet.pdf
CONN HEADER 50PS STR SHORT LA datasheet.pdf
RES SMD 43 OHM 0.5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CORD LINE 90" 14AWG 15A 125V BLK datasheet.pdf
CABLE TIE 2PIECE 6.7" datasheet.pdf
IC SUPERVISOR HEX 16-TQFN datasheet.pdf
DC/DC 3KVDC DIP 1W 12V TO +/-15V datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 150W datasheet.pdf
CONN RCPT 16POS INLINE PIN datasheet.pdf
OSC MEMS 27.12MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
CAP FILM 400VDC 0.056UF RADIAL datasheet.pdf