Abracon Corporation ASVMB-27.000MHZ-LY-T
ASVMB-27.000MHZ-LY-T picture photo
Mfg. Part Number
ASVMB-27.000MHZ-LY-T
Brief Description
OSC MEMS 27.000MHZ CMOS SMD
Datasheet Download
ASVMB-27.000MHZ-LY-T.pdf
Availability of ASVMB-27.000MHZ-LY-T
QUANTITY
ASVMB-27.000MHZ-LY-T Order Process
Ship out your order
Specifications of ASVMB-27.000MHZ-LY-T
Internal Part NumberEIS-ASVMB-27.000MHZ-LY-T
TypeMEMS (Silicon)
Frequency27MHz
FunctionStandby (Power Down)
OutputCMOS
Voltage - Supply1.8 V ~ 3.3 V
Frequency Stability±10ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)16mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height0.035" (0.90mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ASVMB-27.000MHZ-LY-T
Related LinksASVMB-27.0, ASVMB-27.000MHZ-LY-T Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ASVMB-27.000MHZ-LY-T Details Description
Related parts for ASVMB-27.000MHZ-LY-T
CONN EDGECARD 36POS .156 EXTEND datasheet.pdf
IC DAC 12BIT LP SERIAL 16-QSOP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 25W datasheet.pdf
RES 287 OHM 1% 1W AXIAL datasheet.pdf
RES 71.5 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 150V 3A DO215AB datasheet.pdf
FEED THRU CAP datasheet.pdf
LED CCT 5700K PLCC SMD datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X15MM R-TAB T412 datasheet.pdf
CAP FILM 22NF 20% 310VAC RAD datasheet.pdf