Abracon Corporation ASVMB-29.4912MHZ-LY-T
ASVMB-29.4912MHZ-LY-T picture photo
Mfg. Part Number
ASVMB-29.4912MHZ-LY-T
Brief Description
OSC MEMS 29.4912MHZ CMOS SMD
Datasheet Download
ASVMB-29.4912MHZ-LY-T.pdf
Availability of ASVMB-29.4912MHZ-LY-T
QUANTITY
ASVMB-29.4912MHZ-LY-T Order Process
Ship out your order
Specifications of ASVMB-29.4912MHZ-LY-T
Internal Part NumberEIS-ASVMB-29.4912MHZ-LY-T
TypeMEMS (Silicon)
Frequency29.4912MHz
FunctionStandby (Power Down)
OutputCMOS
Voltage - Supply1.8 V ~ 3.3 V
Frequency Stability±10ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)16mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height0.035" (0.90mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ASVMB-29.4912MHZ-LY-T
Related LinksASVMB-29.4, ASVMB-29.4912MHZ-LY-T Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ASVMB-29.4912MHZ-LY-T Details Description
Related parts for ASVMB-29.4912MHZ-LY-T
IC DDR SDRAM 256MBIT 6NS 60FBGA datasheet.pdf
Connector Receptacle, Bottom Entry 38 Position 0.079" (2.00mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
LED AMBER CLEAR 5MM ROUND T/H datasheet.pdf
HEATSHRINK 9.53MM ID 50MM L datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 100W datasheet.pdf
RES 22K OHM 2% 1/8W AXIAL datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X10MM R-TAB datasheet.pdf
HEATSINK 57.9X36.83X5.84MM datasheet.pdf
HEATSINK 70X70X20MM XCUT T412 datasheet.pdf
13W3 F PC TAIL 4-40 SPCR datasheet.pdf
OSC XO 33.000MHZ HCMOS TTL SMD datasheet.pdf