Abracon Corporation ASVMB-29.4912MHZ-XY-T
ASVMB-29.4912MHZ-XY-T picture photo
Mfg. Part Number
ASVMB-29.4912MHZ-XY-T
Brief Description
OSC MEMS 29.4912MHZ CMOS SMD
Datasheet Download
ASVMB-29.4912MHZ-XY-T.pdf
Availability of ASVMB-29.4912MHZ-XY-T
QUANTITY
ASVMB-29.4912MHZ-XY-T Order Process
Ship out your order
Specifications of ASVMB-29.4912MHZ-XY-T
Internal Part NumberEIS-ASVMB-29.4912MHZ-XY-T
TypeMEMS (Silicon)
Frequency29.4912MHz
FunctionStandby (Power Down)
OutputCMOS
Voltage - Supply1.8 V ~ 3.3 V
Frequency Stability±10ppm
Operating Temperature-40°C ~ 105°C
Current - Supply (Max)16mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height0.035" (0.90mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ASVMB-29.4912MHZ-XY-T
Related LinksASVMB-29.4, ASVMB-29.4912MHZ-XY-T Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ASVMB-29.4912MHZ-XY-T Details Description
Related parts for ASVMB-29.4912MHZ-XY-T
CONVERTER DC/DC 12V OUT 24W datasheet.pdf
INVERTER DIMMING SINGLE 12V 3MA datasheet.pdf
RES SMD 619 OHM 0.02% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
Crystal 14.7456MHz 50ppm 12pF 100 Ohm -10°C - 70°C Surface Mount 2-SMD datasheet.pdf
CAP CER 1200PF 200V NP0 1808 datasheet.pdf
FABRIC LABEL WHITE ROLL datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 5A 120V datasheet.pdf
Connector Socket 51 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
IC REG BUCK SPLIT RAIL 8SOPWRPAD datasheet.pdf
RES SMD 93.1 OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf