Abracon Corporation ASVMB-50.000MHZ-LY-T
ASVMB-50.000MHZ-LY-T picture photo
Mfg. Part Number
ASVMB-50.000MHZ-LY-T
Brief Description
OSC MEMS 50.000MHZ CMOS SMD
Datasheet Download
ASVMB-50.000MHZ-LY-T.pdf
Availability of ASVMB-50.000MHZ-LY-T
QUANTITY
ASVMB-50.000MHZ-LY-T Order Process
Ship out your order
Specifications of ASVMB-50.000MHZ-LY-T
Internal Part NumberEIS-ASVMB-50.000MHZ-LY-T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesMEMSpeed Pro II
RoHS InformationRoHS2/REACH Compliance
3D ModelASVMB.pdfASVMB.stp
FamilyOscillators
SeriesPure Silicon™ ASVMB
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMEMS (Silicon)
Frequency50MHz
FunctionStandby (Power Down)
OutputCMOS
Voltage - Supply1.8 V ~ 3.3 V
Frequency Stability±10ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)16mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height0.035" (0.90mm)
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)15µA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ASVMB-50.000MHZ-LY-T
Related LinksASVMB-50.0, ASVMB-50.000MHZ-LY-T Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ASVMB-50.000MHZ-LY-T Details Description
Related parts for ASVMB-50.000MHZ-LY-T
CAP FILM 1000PF 2% 400VDC RADIAL datasheet.pdf