Abracon Corporation ASVMPC-10.000MHZ-T3
ASVMPC-10.000MHZ-T3 picture photo
Mfg. Part Number
ASVMPC-10.000MHZ-T3
Brief Description
OSC MEMS 10.000MHZ CMOS SMD
Datasheet Download
ASVMPC-10.000MHZ-T3.pdf
Availability of ASVMPC-10.000MHZ-T3
QUANTITY
ASVMPC-10.000MHZ-T3 Order Process
Ship out your order
Specifications of ASVMPC-10.000MHZ-T3
Internal Part NumberEIS-ASVMPC-10.000MHZ-T3
3D ModelASVMB.pdfASVMB.stp
Standard Package3,000
TypeMEMS (Silicon)
Frequency10MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputCMOS
Voltage - Supply2.25 V ~ 3.6 V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)35mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height0.035" (0.90mm)
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)26mA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ASVMPC-10.000MHZ-T3
Related LinksASVMPC-10, ASVMPC-10.000MHZ-T3 Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ASVMPC-10.000MHZ-T3 Details Description
Related parts for ASVMPC-10.000MHZ-T3
FUSE 2.5A 250V TELECOM 5X20MM datasheet.pdf
FUSE CERAMIC 50MA 250VAC 5X20MM datasheet.pdf
TERM SH LK/FORK NYL 16-14AWG 1/4 datasheet.pdf
RES 820K OHM 1/4W 5% AXIAL datasheet.pdf
LED XLAMP COOL WHITE 6000K 2SMD datasheet.pdf
CONVERTER MINIMOD DC/DC 7.5V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 50W datasheet.pdf
CAP CER 3.6PF 16V NP0 0402 datasheet.pdf
RES 44.2K OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
PFLEX SMT HDR NO PEGS AU 22POS datasheet.pdf