Abracon Corporation ASVMPC-120.000MHZ-LY-T3
ASVMPC-120.000MHZ-LY-T3 picture photo
Mfg. Part Number
ASVMPC-120.000MHZ-LY-T3
Brief Description
OSC MEMS 120.000MHZ CMOS SMD
Datasheet Download
ASVMPC-120.000MHZ-LY-T3.pdf
Availability of ASVMPC-120.000MHZ-LY-T3
QUANTITY
ASVMPC-120.000MHZ-LY-T3 Order Process
Ship out your order
Specifications of ASVMPC-120.000MHZ-LY-T3
Internal Part NumberEIS-ASVMPC-120.000MHZ-LY-T3
TypeMEMS (Silicon)
Frequency120MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputCMOS
Voltage - Supply2.25 V ~ 3.6 V
Frequency Stability±10ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)35mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height0.035" (0.90mm)
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)26mA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ASVMPC-120.000MHZ-LY-T3
Related LinksASVMPC-120., ASVMPC-120.000MHZ-LY-T3 Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ASVMPC-120.000MHZ-LY-T3 Details Description
Related parts for ASVMPC-120.000MHZ-LY-T3
RES 11K OHM 0.4W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC COMPARATOR R-R 16-SOIC datasheet.pdf
IC MUX AMP DUAL 500MHZ 48-QFN datasheet.pdf
RES SMD 180 OHM 5% 1W 2615 datasheet.pdf
RES SMD 2.2M OHM 5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
SWITCH SPDT 0.1A HINGE ROLL LEVR datasheet.pdf
IGBT 1200V 300A 1050W D3 datasheet.pdf
CAP CER 0.022UF 16V X7R 0603 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 14POS PIN datasheet.pdf
FIXED IND 560NH 500MA 190 MOHM datasheet.pdf