Abracon Corporation ASVMPC-13.000MHZ-T3
ASVMPC-13.000MHZ-T3 picture photo
Mfg. Part Number
ASVMPC-13.000MHZ-T3
Brief Description
OSC MEMS 13.000MHZ CMOS SMD
Datasheet Download
ASVMPC-13.000MHZ-T3.pdf
Availability of ASVMPC-13.000MHZ-T3
QUANTITY
ASVMPC-13.000MHZ-T3 Order Process
Ship out your order
Specifications of ASVMPC-13.000MHZ-T3
Internal Part NumberEIS-ASVMPC-13.000MHZ-T3
TypeMEMS (Silicon)
Frequency13MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputCMOS
Voltage - Supply2.25 V ~ 3.6 V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)35mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height0.035" (0.90mm)
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)26mA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ASVMPC-13.000MHZ-T3
Related LinksASVMPC-13, ASVMPC-13.000MHZ-T3 Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ASVMPC-13.000MHZ-T3 Details Description
Related parts for ASVMPC-13.000MHZ-T3
SCR PHASE CONT 1600V 5950A R-PUK datasheet.pdf
TERM RING TUBE N INS 6AWG 1/4 datasheet.pdf
RES SMD 576K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
IC MPU MPC74XX 1.42GHZ 360FCCLGA datasheet.pdf
DC-DC CONVTR 15V 20W 1.33A datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 41POS BOX MNT SCKT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 100W datasheet.pdf
CONN EDGECARD 48POS .100" datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X30MM R-TAB datasheet.pdf
2MMHM HSG T-C REC 5R 55P datasheet.pdf
CAP FILM 2000VDC 0.0075UF RADIAL datasheet.pdf