Abracon Corporation ASVMPC-14.7456MHZ-LR-T
ASVMPC-14.7456MHZ-LR-T picture photo
Mfg. Part Number
ASVMPC-14.7456MHZ-LR-T
Brief Description
OSC MEMS 14.7456MHZ CMOS SMD
Datasheet Download
ASVMPC-14.7456MHZ-LR-T.pdf
Availability of ASVMPC-14.7456MHZ-LR-T
QUANTITY
ASVMPC-14.7456MHZ-LR-T Order Process
Ship out your order
Specifications of ASVMPC-14.7456MHZ-LR-T
Internal Part NumberEIS-ASVMPC-14.7456MHZ-LR-T
3D ModelASVMB.pdfASVMB.stp
Standard Package1,000
TypeMEMS (Silicon)
Frequency14.7456MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputCMOS
Voltage - Supply2.25 V ~ 3.6 V
Frequency Stability±25ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)35mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height0.035" (0.90mm)
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)26mA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ASVMPC-14.7456MHZ-LR-T
Related LinksASVMPC-14.7, ASVMPC-14.7456MHZ-LR-T Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ASVMPC-14.7456MHZ-LR-T Details Description
Related parts for ASVMPC-14.7456MHZ-LR-T
IC BUFF/DVR TRI-ST DUAL 24DIP datasheet.pdf
CAP CER 0.22UF 50V Z5U 1206 datasheet.pdf
RES SMD 28K OHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
FIXED IND 5.6NH 750MA 100 MOHM datasheet.pdf
CAP CER 12PF 150V 0606 datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 1.2KV 23A TO220-2 datasheet.pdf
RES 200 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 53 OHM 1W 0.1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS .100" datasheet.pdf
RELAY CONTACTOR datasheet.pdf
ROTARY NON-CONTACT ANALOG SENSOR datasheet.pdf
CAP FILM 100NF 2.5% 630VDC AXIAL datasheet.pdf