Abracon Corporation ASVMPC-25.000MHZ-LY-T3
ASVMPC-25.000MHZ-LY-T3 picture photo
Mfg. Part Number
ASVMPC-25.000MHZ-LY-T3
Brief Description
OSC MEMS 25.000MHZ CMOS SMD
Datasheet Download
ASVMPC-25.000MHZ-LY-T3.pdf
Availability of ASVMPC-25.000MHZ-LY-T3
QUANTITY
ASVMPC-25.000MHZ-LY-T3 Order Process
Ship out your order
Specifications of ASVMPC-25.000MHZ-LY-T3
Internal Part NumberEIS-ASVMPC-25.000MHZ-LY-T3
3D ModelASVMB.pdfASVMB.stp
Standard Package3,000
TypeMEMS (Silicon)
Frequency25MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputCMOS
Voltage - Supply2.25 V ~ 3.6 V
Frequency Stability±10ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)35mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height0.035" (0.90mm)
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)26mA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ASVMPC-25.000MHZ-LY-T3
Related LinksASVMPC-25.0, ASVMPC-25.000MHZ-LY-T3 Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ASVMPC-25.000MHZ-LY-T3 Details Description
Related parts for ASVMPC-25.000MHZ-LY-T3
IC CTLR HOTSWAP NEGVOLT 10MSOP datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 48POS INLINE PIN datasheet.pdf
IC REG LDO 1.8V 0.5A 20HTSSOP datasheet.pdf
IC STD-DEF VID FILT AMP 12TQFN datasheet.pdf
CAP CER 2.4PF 16V C0G 01005 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 100W datasheet.pdf
RES 2K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC OSC VCXO 156.25MHZ 6CLCC datasheet.pdf