Abracon Corporation ASVMPC-30.000MHZ-LR-T
ASVMPC-30.000MHZ-LR-T picture photo
Mfg. Part Number
ASVMPC-30.000MHZ-LR-T
Brief Description
OSC MEMS 30.000MHZ CMOS SMD
Datasheet Download
ASVMPC-30.000MHZ-LR-T.pdf
Availability of ASVMPC-30.000MHZ-LR-T
QUANTITY
ASVMPC-30.000MHZ-LR-T Order Process
Ship out your order
Specifications of ASVMPC-30.000MHZ-LR-T
Internal Part NumberEIS-ASVMPC-30.000MHZ-LR-T
3D ModelASVMB.pdfASVMB.stp
Standard Package1,000
TypeMEMS (Silicon)
Frequency30MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputCMOS
Voltage - Supply2.25 V ~ 3.6 V
Frequency Stability±25ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)35mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height0.035" (0.90mm)
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)26mA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ASVMPC-30.000MHZ-LR-T
Related LinksASVMPC-30., ASVMPC-30.000MHZ-LR-T Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ASVMPC-30.000MHZ-LR-T Details Description
Related parts for ASVMPC-30.000MHZ-LR-T
RES SMD 604K OHM 0.25% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC CLOCK BUFFER 1:5 20QSOP datasheet.pdf
BOX S STEEL NATURAL 16"L X 12"W datasheet.pdf
CAP CER 1UF 100V X7R RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 200W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 50W datasheet.pdf
KK 100 HDR POL RTAN 16POS TIN datasheet.pdf
CONN HEADER 32PS STR DL .100 TIN datasheet.pdf
UNIVERSAL MAT UMQ-4124-A datasheet.pdf
RES CHAS MNT 2K OHM 5% 20W datasheet.pdf
CONN PLUG 13POS INLINE SKT datasheet.pdf
55A CABLE/SINGLE WALL datasheet.pdf