Abracon Corporation ASVMPC-30.000MHZ-LY-T3
ASVMPC-30.000MHZ-LY-T3 picture photo
Mfg. Part Number
ASVMPC-30.000MHZ-LY-T3
Brief Description
OSC MEMS 30.000MHZ CMOS SMD
Datasheet Download
ASVMPC-30.000MHZ-LY-T3.pdf
Availability of ASVMPC-30.000MHZ-LY-T3
QUANTITY
ASVMPC-30.000MHZ-LY-T3 Order Process
Ship out your order
Specifications of ASVMPC-30.000MHZ-LY-T3
Internal Part NumberEIS-ASVMPC-30.000MHZ-LY-T3
3D ModelASVMB.pdfASVMB.stp
Standard Package3,000
TypeMEMS (Silicon)
Frequency30MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputCMOS
Voltage - Supply2.25 V ~ 3.6 V
Frequency Stability±10ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)35mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height0.035" (0.90mm)
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)26mA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ASVMPC-30.000MHZ-LY-T3
Related LinksASVMPC-30.0, ASVMPC-30.000MHZ-LY-T3 Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ASVMPC-30.000MHZ-LY-T3 Details Description
Related parts for ASVMPC-30.000MHZ-LY-T3
CONN F PLUG STR 75 OHM datasheet.pdf
IC BUFF/DVR TRI-ST DUAL 20SSOP datasheet.pdf
RES CHAS MNT 56 OHM 5% 1500W datasheet.pdf
RES 1.21K OHM 1/4W .5% AXIAL datasheet.pdf
CABLE 25COND 18AWG SLATE 100' datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPDT 5A 120V datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 48POS GOLD datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X20MM R-TAB T766 datasheet.pdf
INDUCTOR 3.8MH COMMON MODE datasheet.pdf
CAP TANT 10UF 20% 15V 2214 datasheet.pdf
OSC MEMS 24.0000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf