Abracon Corporation ASVMPC-30.000MHZ-Z-T
ASVMPC-30.000MHZ-Z-T picture photo
Mfg. Part Number
ASVMPC-30.000MHZ-Z-T
Brief Description
OSC MEMS 30.000MHZ CMOS SMD
Datasheet Download
ASVMPC-30.000MHZ-Z-T.pdf
Availability of ASVMPC-30.000MHZ-Z-T
QUANTITY
ASVMPC-30.000MHZ-Z-T Order Process
Ship out your order
Specifications of ASVMPC-30.000MHZ-Z-T
Internal Part NumberEIS-ASVMPC-30.000MHZ-Z-T
3D ModelASVMB.pdfASVMB.stp
Standard Package1,000
TypeMEMS (Silicon)
Frequency30MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputCMOS
Voltage - Supply2.25 V ~ 3.6 V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Current - Supply (Max)35mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height0.035" (0.90mm)
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)26mA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ASVMPC-30.000MHZ-Z-T
Related LinksASVMPC-30., ASVMPC-30.000MHZ-Z-T Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ASVMPC-30.000MHZ-Z-T Details Description
Related parts for ASVMPC-30.000MHZ-Z-T
CONN HEADER .100 SINGL R/A 14POS datasheet.pdf
RES SMD 267K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
IC VOICE REC/PLAY 12MIN 28-SOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
RES SMD 115 OHM 1% 1W 2615 datasheet.pdf
CONVERT DC/DC 28VIN 28VOUT 50W datasheet.pdf
RES SMD 294K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN CARD EXTEND .050" 120POS datasheet.pdf
CAP CER 5.5PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf
RES 52.3K OHM 0.6W 1% AXIAL datasheet.pdf
26500 12C 12#12 S PLUG SS LC datasheet.pdf
MOSFET N-CH 60V 120A TO220-3 datasheet.pdf