Abracon Corporation ASVMPC-66.000MHZ-T3
ASVMPC-66.000MHZ-T3 picture photo
Mfg. Part Number
ASVMPC-66.000MHZ-T3
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSC MEMS 66.000MHZ CMOS SMD
Datasheet Download
ASVMPC-66.000MHZ-T3.pdf
Availability of ASVMPC-66.000MHZ-T3
QUANTITY
ASVMPC-66.000MHZ-T3 Order Process
Ship out your order
Specifications of ASVMPC-66.000MHZ-T3
Internal Part NumberEIS-ASVMPC-66.000MHZ-T3
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesMEMSpeed Pro II
RoHS InformationRoHS2/REACH Compliance
3D ModelASVMB.pdfASVMB.stp
Standard Package3,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesPure Silicon™ ASVMP
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMEMS (Silicon)
Frequency66MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputCMOS
Voltage - Supply2.25 V ~ 3.6 V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)35mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height0.035" (0.90mm)
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)26mA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ASVMPC-66.000MHZ-T3
Related LinksASVMPC-66, ASVMPC-66.000MHZ-T3 Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ASVMPC-66.000MHZ-T3 Details Description
Related parts for ASVMPC-66.000MHZ-T3
REGLTR -9V 0.6A 3PIN HS SMD T/R datasheet.pdf
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 9V 2W datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 6A 125V datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS .100 EXTEND datasheet.pdf
CAP ALUM 330UF 20% 35V SMD datasheet.pdf
CABLE USB-A TO MICRO USB-B 3M datasheet.pdf
SWITCH SIM ROLL SPDT 11A QC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 75W datasheet.pdf
SMT SINGLE T1/E1 TRANSFORMER LS datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 5A 120V datasheet.pdf
FERRITE CORE ELP 3.4UH N92 datasheet.pdf
CONN HDR DUAL 0.100" SMT datasheet.pdf