Abracon Corporation ASVMPC-66.000MHZ-T3
ASVMPC-66.000MHZ-T3 picture photo
Mfg. Part Number
ASVMPC-66.000MHZ-T3
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSC MEMS 66.000MHZ CMOS SMD
Datasheet Download
ASVMPC-66.000MHZ-T3.pdf
Availability of ASVMPC-66.000MHZ-T3
QUANTITY
ASVMPC-66.000MHZ-T3 Order Process
Ship out your order
Specifications of ASVMPC-66.000MHZ-T3
Internal Part NumberEIS-ASVMPC-66.000MHZ-T3
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesMEMSpeed Pro II
RoHS InformationRoHS2/REACH Compliance
3D ModelASVMB.pdfASVMB.stp
Standard Package3,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesPure Silicon™ ASVMP
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMEMS (Silicon)
Frequency66MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputCMOS
Voltage - Supply2.25 V ~ 3.6 V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)35mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height0.035" (0.90mm)
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)26mA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ASVMPC-66.000MHZ-T3
Related LinksASVMPC-66, ASVMPC-66.000MHZ-T3 Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ASVMPC-66.000MHZ-T3 Details Description
Related parts for ASVMPC-66.000MHZ-T3
SWITCH PUSHBUTTON DPDT 6A 125V datasheet.pdf
RES SMD 2K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
RES 301 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 470K OHM 1W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC GATE DUAL BUFFER 6TSOP datasheet.pdf
SWITCH ROCKER DPST 10A 125V datasheet.pdf
10+10 WAY M HORIZ SMT W/JS datasheet.pdf
RSM-16 C/PLANO 20P/1CC COMPACT datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 6 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
CAP FILM 330NF 20% 100VDC AXIAL datasheet.pdf