Abracon Corporation ASVMPC-68.000MHZ-LY-T3
ASVMPC-68.000MHZ-LY-T3 picture photo
Mfg. Part Number
ASVMPC-68.000MHZ-LY-T3
Brief Description
OSC MEMS 68.000MHZ CMOS SMD
Datasheet Download
ASVMPC-68.000MHZ-LY-T3.pdf
Availability of ASVMPC-68.000MHZ-LY-T3
QUANTITY
ASVMPC-68.000MHZ-LY-T3 Order Process
Ship out your order
Specifications of ASVMPC-68.000MHZ-LY-T3
Internal Part NumberEIS-ASVMPC-68.000MHZ-LY-T3
3D ModelASVMB.pdfASVMB.stp
Standard Package3,000
TypeMEMS (Silicon)
Frequency68MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputCMOS
Voltage - Supply2.25 V ~ 3.6 V
Frequency Stability±10ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)35mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height0.035" (0.90mm)
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)26mA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ASVMPC-68.000MHZ-LY-T3
Related LinksASVMPC-68.0, ASVMPC-68.000MHZ-LY-T3 Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ASVMPC-68.000MHZ-LY-T3 Details Description
Related parts for ASVMPC-68.000MHZ-LY-T3
VARISTOR 620V 6.5KA DISC 20MM datasheet.pdf
Connector Receptacle 68 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
IC LINE DRIVER/RECEIVER 8SO datasheet.pdf
RES SMD 10K OHM 0.5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 128KB FLASH 100LQFP datasheet.pdf
RES SMD 2.7K OHM 1W 1812 WIDE datasheet.pdf
MARKER CABLE 8X20MM 50/PK datasheet.pdf
IC OSC VCXO DUAL FREQ 6-CLCC datasheet.pdf
RES 7.5K OHM 3W 1% AXIAL datasheet.pdf